Vinum Moravicum Bzenec

Bzenec.jpg, 203x113, 8.77 KB

 V období  od 28. dubna do 11. května degustujeme v naší vinotéce vína  mladé vinařská společnosti 

Vinum Moravicum.

Společnost sídlí v malebném jihomoravském městečku Bzenec mající bohatou vinařskou tradicí. Geologické poměry, klimatické podmínky a prvotřídní kategorie vinohradnické půdní bonity vytvářejí podmínky pro pěstování špičkových kultivarů vinné révy. Některé dosahují výraznějších znaků kvality než ve své původní vlasti, což platí zvláště pro Ryzlink rýnský, Rulandské bílé, Rulandské šedé, Chardonnay a Rulandské modré.

Bzenec_11.jpg, 152x300, 18.46 KB

Degustovaná vína

1) Ryzlink rýnský

ročník 2006 pozdní sběr Salón Vín ČR 13,5 % alkoholu
Sytá, jiskrná, zlatožlutá barva se zelenkavými odlesky vína je umocňována intenzivní a komplexní vůní kvetoucích akátů a přezrálých meruněk. Chuť vína je svěží, aromatická, vévodí jí květnaté tóny s medovou dochutí.
Slovácká oblast, obec Polešovice, trať Újezdy. Cena 339 Kč/48 Kč

2) Sylvánské zelené

ročník 2005 jakostní 12 ,5 % alkoholu
Barva čistá, jiskrná se zelenkavými odlesky. Vůně kořenitá s decentními tóny čerstvě posečené louky. Víno s pikantní živou kyselinkou končí kořenitou chutí s dozvuky zralého pomeranče.
Slovácká oblast, obec Ořechov, trať Cimburky. Cena 139 Kč/23 Kč

3) Aurelius

ročník 2007 pozdní sběr 13 % alkoholu
Barva vína je lákavá, sytá a čistá se zelenkavými odlesky. Ve vůni upoutá intenzivní nástup tónů tropického ovoce zastoupených zelenými limetkami, plody liči a zralým kiwi. Chuť je svěží s hravou kyselinou rýňákového charakteru. Harmonické víno je uzavřeno středně dlouhou dochutí, ve které opět dominují zelené limetky. Chutnat bude jak k předkrmům, tak k pokrmům z ryb a drůbeže.
Slovácká oblast, obec Polešovice, trať Staré Hory. Cena 189 Kč/30Kč

4) Rulandské bílé

ročník 2006 výběr z hroznů Salón Vín ČR 11,5 % alkoholu
Křišťálová, teplá zlatožlutá barva vína lahodí již oku. V nose pak cítíme intenzivní ovocnou vůni kandovaného ovoce, sušených fíků i ananasu. Exotické ovoce z vůně přechází i do plné, velice intenzivní, medové chuti, která předurčuje toto víno k zrání v láhvi. Doporučujeme k výrazným úpravám hovězího i vepřového masa či k paštikám a výrazným sýrům.
Slovácká oblast, obec Bzenec, trať Kněží Hora. Cena 339 Kč/48 Kč

5) Chardonnay

ročník 2006 výběr z hroznů 14 % alkoholu
Barva vína je veselá a lákavě zlatožlutá. Velmi bohatá strukturovaná vůně v sobě snoubí citrusové kandované ovoce, banány a zralý ananas. Intenzivně pikantní chuť koresponduje s vůní a vybízí k dalšímu doušku. Víno bude chutnat k celé řadě vyzrálých sýrů či k bílému a telecímu masu.
Slovácká oblast, obec Polešovice, trať Staré Hory. Cena 206Kč/33Kč

6) Cabernet Moravia

ročník 2006 jakostní 13,0 % alkoholu
Barva vína je višňově červená s temným srdcem, tmavá a sytá. Vůně je osobitá, bohatá, s lehkým nádechem černého rybízu, podtržená tóny koření sladké papriky. Chuť je svěží, vyrovnaná, s delikátní dochutí červených papriček. Vyrovnaný poměr kyselin a tříslovin činí toto víno velmi pitelné, vhodné pro denní pohodu s přáteli.
Slovácká oblast, obec Polešovice, trať Slunečné. Cena 176 Kč/28Kč

7) André

ročník 20065 pozdní sběr 12,0 % alkoholu
Granátově červená barva vína je velmi intenzivní s višňovými tóny a jiskrnými odlesky. Vůně pražených mandlí lehce přechází do jemného ovocného charakteru s tóny ostružin, brusinek a višní. V chuti je víno příjemně pitelné s lehce provokativními tříslovinami a kyselinami. Harmonické víno je zakončeno dlouhou dochutí s odrůdovým charakterem. Doporučujeme k zvěřině či vepřovému masu na houbách ideální teplota pro podávání je 14 - 16 °C.
Mikulovská oblast, obec Perná, trať Železná. Cena 189 Kč/30Kč

8) Frankovka – Neronet

ročník 2006 jakostní 13,0 % alkoholu
Barva vína je rubínově červená s příjemným malinovým meniskem. V čisté a velmi intenzivní vůni najdeme ovocná aromata drobných lesních jahod, malin a přezrálých třešní. Zpočátku svěží chuť vína postupně přechází do plné, harmonické chuti doplněné hřejivým tónem čerstvé marmelády a je uzavřena mohutným tělem s komplexní tříslovinou. U vína můžete hezky posedět a popovídat si s přáteli a přikusovat lahodné plísňové sýry.
Slovácká oblast. Cena 189 Kč/30Kč