NOVINKY V ROCE 2009

Vážení milovníci vína. V letošním roce jsme pro Vás připravili řadu novinek, abychom ještě více zlepšili naše šlužby pro Vás. Doufáme, že se Vám budou nynější změny líbit.

 První novinkou je degustace vín. Dříve jste se setkávali pouze s degustací jednotlivých vinařství. Nyní se degustace jednotlivých vinařství budou střídat v 14 denních intervalech s degustacemi jednotlivých odrůd, kdy se představí jen jedna odrůda, ale zato z všech vinařských oblastí světa.

Tak budete moci porovnat např.Sauvignon z Moravy, Chile, Nového Zélandu, Jihoafrické republiky nebo Slovenska.Touto degustací chceme všem rozšířit   přehled o rozdílných charakterech( chutích,vůních) jednotlivých odrůd z různých koutů světa. Proto také nyní začínáme degustací Sauvignonů, jejichž vůně jsou v různých zemích velmi různorodé.

V měsíci únor připravujeme také akci "Ohlédnutí za Sauvignon fórem 2008", kde chceme všem  milovníkům  odrůdy Sauvignon, představit to nejlepší z této soutěžní akce konané jednou za 4 roky v Mikulově.  

Samozřejmě nebudou chybět tradiční degustační večery  z cyklu " Malý vinař", kde se nám představí místní vinaři p.Hrňa z Buchlovic, p.Stuchlík z Kudlovic, p.Jakubík ze Zlechova a další.

V rámci poznávání vinařství je připravená degustace mladého vinařství Vinum Moravicum ze Bzence, oblíbeného Vinařství Zaječí , Vinařství Matyšák z Pezinku a jsou připravena degustace zahraničních zemí Německo, Austrálie, Nový Zéland a Francie. Všechny termíny akcí můžete sledovat na webu pod sekcí akce klubu Vinárius.

 

hrozen.jpg, 315x320, 35.23 KB