V Buchlovicích mají na výstavě 138 druhů Sauvignonů

 

Dnes dopoledne (22.2.) proběhla degustace k Reprezentativní výstavě vín v Buchlovicích. Jak nám sdělil Vlastik Jordán z FS Buchlovice bylo k degustaci předloženo následující množství vín
138 SVG, 129 VZ, 104 TR, 31 VČR, 55 CS, 94 FR a 85 CM. Jak je vidět, tak je na co se těšit . Obzvlášť Sauvignonů se na degustaci sešlo 138 z celého světa, což je o 2 Sauvignony více než na prestižním  loňském Sauvignon fóru. Nejlépe ohodnocený SVG pochází  z nedalekého Bzence ze společnosti Vinum Moravicum. Kdo by si tipl, že nejlepší frankovky umí vyrábět buchlovský kamarád Alois Masaryk ze Skalice, měl pravdu. Nejlepším Cabernetem Sauvignonem se jistě velmi rád bude chlubit p.Bíza  z Čejkovic a u Cabernetu Morávie je jisté překvapení, neboť vítězný vzorek pochází  z Acibiskupských sklepů v Kroměříži. Během pondělí Vám díky ochotě kluků z FS Buchlovice připojíme i kompletní výsledky degustace. Nejlépe však bude vyrazit v sobotu 28.února do Buchlovic, kde v zámeckém sklepě od 16 hodin začíná samotný košt vín. Cena je 200kč (vstupenka a volná degustace) . Před tím v 13 hod v hotelu Buchlovice začíná literárně odlehčená konference na téma " Víno a krize".
A že žádná krize mezi vinaři a víny neexistuje se nejlépe presvědčíte  při pohárku dobrého vína v sobotu v Buchlovicích.    

Váš Vinárius
 
 
 

 

Katalog109.xls (.xls, 127.00 KB)