Vietnam 1

 

V Česku je již po prvním jarním dnu, ale počasí tomu neodpovídá. Šéfujeme Evropské Unii, ale vládu nám odvolali. ODS je u moci, ale její zakladatel jí tlačí postupně ke dnu. Lépe bude vypadnout někam do tepla. Přestat se zajímat o politické intriky a raději se podívat na to jak se vyrábí víno ve Vietnamu.
                Halucinace ani opojení alkoholem nemám a od narození jsem svéprávný. Jen někdo možná neví, že dříve jižní část Vietnamu patřila pod francouzskou kolonii a Francouzi se snažili sázet své vinice kde se dalo. I Vietnamu se dalo a tak 250 km na sever od Saigonu v místě zvaném Dalat vysadili vinice a začali zde vyrábět víno. Jaké je zatím nevím, ale vše se postupem času dozvím. A pokud to půjde, tak se skoro každý den dozvíte cestovatelské info o zemi,kterou si pamatujeme tím, že spousta jejich občanů u nás studovala a pracovala. My se na ně v té době dívali přes prsty jako by byli něco méněcenného, exotického a moc nám nevoněli. Spousta jich u nás zůstala doposud a po roce 1989 začala podnikat. Vzhledem k tomu, že jsou velmi pracovití a ctižádostiví, ovládli brzo trh s textilem, levnými botami a také se stánky s rychlým občerstvením. Ze začátku to byli pro nás jenom stánkaři, dnes jsou to podnikatelé s pevnými obchody a restauracemi  kde nacházíme rychlé a chutné jídlo za slušné peníze. Nebo všichni chodíme do Benetonu a jíme v 4 hvězdičkových restauracích ?? 
Snad mi moje cesta pomůže odhalit více nepoznaného o těchto lidech, kteří na rozdíl od nás poznali hrůzy zbytečné a nesmyslné války američanů, jejíž následky se nesou  v této zemi celá další desetiletí.

Vietnam

DSC_0004.JPG (350x232, 73.62 KB)
DSC_0005.JPG (350x528, 65.39 KB)
DSC_0009.JPG (350x232, 74.83 KB)
DSC_0006.jpg (800x530, 61.00 KB)